Orman muhafaza memurlarına müjde

20 Haziran 2012 Çarşamba 22:47

Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nde çalışan 6500 Orman Muhafaza Memuru ücretsiz toplu taşıma hakkından faydalanabilecek.

Orman muhafaza memurlarına müjde
Tarım, Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN) Orman Muhafaza Memurları için tarihi bir kazanıma imza attı. 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek bu önemli düzenleme ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 6500 Orman Muhafaza Memuru ücretsiz toplu taşıma hakkından faydalana bilecek.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Toplu Sözleşme görüşmelerinde tarım-orman hizmet kolunda yetkili sendika olan Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı TOÇ BİR-SEN, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nde görev yapan ülkemizin akciğerleri olan ormanlarımızın her türlü olumsuz müdahalelere ve orman yangınlarına karşı korunması, ormanlarımızın ülkemiz yararına işletilmesinden sorumlu olan orman muhafaza memurlarının üniformalı bulundukları sürece belediyelerce işletilen toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilmelerini isteyip ve bu talebinde diretmişti. Yoğun uğraşlar sonucu kabul ettirilen bu talep sonunda kabul edildi ve 1 Haziran 2012 ve 28310 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek bu önemli düzenleme ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nde çalışan yaklaşık 6500 Orman Muhafaza Memuru ücretsiz toplu taşıma hakkından faydalana bilecek.

KAYA: TARİHİ BİR KAZANIM

Memur-Sen Genel Sekreteri ve TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya, pek çok haklı taleplerinin göz ardı edildiğini, ancak birçok tarihi kazanım da elde ettiklerini söyledi.

Kaya şöyle konuştu: “Çok yoğun bir Toplu Sözleşme sürecinden çıktık. Kamu İşveren Heyeti ve ardından Kamu Görevlileri Hakem Kurulu çeşitli bahanelerle kamu çalışanlarının pek çok haklı talebini göz ardı etti. Tabi yetkili konfederasyon Memur-Sen ve yetkili sendika TOÇ BİR-SEN olarak birçok tarihi kazanıma da imza attık. Orman Muhafaza memurlarının belediyelere ait araçlardan ücretsiz faydalanabilmeleri de bunlardan biri. Biz sadece kendi sendikamıza üye olan memurların değil, diğer sendika mensupları ve sendika üyesi olmayan toplamda 6500 Orman Muhafaza Memurunun 1 Temmuz 2012 itibariyle bu uygulamadan faydalanmasını sağladık. Kamu Hakem Kurulu'nda kabul görmeyen taleplerimizi ise Kamu Personeli Danışma Kurulu'na taşıdık. Üyelerimizden aldığımız güç ve kararlılıkla kazanımlarımızın çoğalması için var gücümüzle çalışacağız.” 


Yorum Gönder

@name x