Engelli memur alımı

05 Ocak 2013 Cumartesi 23:10

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 5 bin 423 kadroya engelli memur alımı yapılacağını açıkladı. 5 bin 423 engelli vatandaş, ÖSYM'nin takvimi de uygun olursa Şubat ayı sonuna kadar veya en geç Mart ayı içerisinde işlerine kavuşacak.

Engelli memur alımı

Engelli memur alımı müjdesi! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yılki yerleştirmelerde 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağının müjdesini verdi.

ENGELLİ MEMUR ALIMI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Faruk Çelik bu yılki yerleştirme için kurumlarca Devlet Personel Başkanlığı'na intikal ettirilen kadro sayısının 5 bin 423 olduğu belirtti.

Faruk Çelik, bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun önümüzdeki hafta itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı'nca ÖSYM Başkanlığı'na intikal ettirileceğini, adayların tercihlerinin alınmasına müteakip yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını kaydetti.

Bakan Faruk Çelik, 'Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM'nin takvimi de uygun olursa Şubat ayı sonuna kadar veya en geç Mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak' ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler Engelli Memur Alımı

Yorum Gönder

@name x